Logo regionálního portálu mbudejovicko.cz

Regionální zpravodajství

Nebezpečný opilec na elektrické koloběžce: v Budějovicích porušil zákaz, v krvi měl 3 promile

Policie ČR
středa 24.6.2026

Ilustrační foto
Autor: Unsplash

V hledáčku strážníků skončil opilý řidič elektrokoloběžky v Moravských Budějovicích. Problémy se zákonem přitom neměl poprvé. Loni v červnu mu Okresní soud v Třebíči  za ohrožení pod vlivem návykové látky vyměřil peněžitý trest ve výši 30 tisíc korun a na dva roky mu zakázal řízení.

Budějovičtí strážníci ho přistihli na cyklostezce z ulice Partyzánská v Moravských Budějovicích směrem na obec Lažínky, když tudy projížděl na neregistrovaném motorovém vozidle o výkonu 1000 W a maximální konstrukční rychlostí 50 km/h.

Nadýchal přes 3 promile

Strážníci u devětačtyřicetiletého řidiče elektrické koloběžky provedli dechovou zkoušku, která měla pozitivní výsledek – muž nadýchal 3,02 promile alkoholu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška, tentokrát s výsledkem 3,16 promile.

Strážníci na místo přivolali policejní hlídku. Řidiči elektrické koloběžky policisté zakázali další jízdu. Policisté s mužem zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání několika přečinů – řízení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

 

Byl článek zajímavý?

Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete. Čím více hvězdiček, tím lépe.