S nástupem nového roku 2017 se stal rok 2016 minulostí. Během uplynulých dvanácti měsíců se však na Moravskobudějovicku odehrálo několik významných událostí.
Charita ČR pořádá již posedmnácté celostátní Tříkrálovou sbírku. Koledníci vyrazí s pokladničkami do ulic po celé zemi v první polovině měsíce - od 1. do 15. ledna 2017.
Na počátku byl sen dvou skautek mít vlastní kavárnu. Nyní je z akce Coffee to help projekt, který už čtvrtým rokem pomáhá dlouhodobě nemocným dětem z Moravskobudějovicka a jejich rodičům.
Na železniční trati Jemnice - Moravské Budějovice bude v úterý 27. prosince jezdit vánoční vlak. Znít v něm budou koledy a pro cestující bude připraven čaj i svařené víno.
Během jarního kola Sbírky potravin darovali lidé na Vysočině 27 tun potravin a drogerie. Do sbírky se zapojily desítky obchodů i stovky dobrovolníků a přispět online je možné ještě do 5. května.
V Moravských Budějovicích se chystá jedna z největších investic do školství posledních let. V Chelčického ulici postaví novou střední školu za 380 milionů korun.
Za Jihomoravský kraj získalo první místo Znojmo, druhé Brno a třetí Hodonín. V celostátním hodnocení obcí s rozšířenou působností obhájily prvenství Říčany, druhé místo obsadil Prostějov a třetí příčku získal...